SlovenskýEnglish

Dni mikroregiónov 2024

 17.05.2024

Mikroregión Pod mošníkom a Kecerovský mikroregión pozývajú na víkendový festival DNI MIKROREGIÓNOV, ktorý sa bude konať 1. a 2. júna 2024.

V sobotu 1. júna sa na Vás tešíme v Nižnej Kamenici pri kaštieli od 14,00 hod.

Pre dospelákov je pripravený kultúrny program, na ktorom vystúpi obľúbená televízna hviezda Gizka Oňová, ľudová zabávačka Araňa z Jarovníc, aj miestne talenty FS Čerešeň a Miška Štipáková.

Oslava Dňa detí sa nezaobíde bez bohatého programu pre naších najmenších. Čakajú ich rôznorodé súťaže, maľovanie na tvár, detská diskotéka a jazda na koňoch, no nebude chýbať ani zmrzlina, cukrová vata či trdelník.

Dostupné bude aj občerstvenie od miestnych podnikateľov, tešiť sa môžete na čapované pivo, kofolu, guláš, hotdogy či langoše. Večer zakončí DJ Johnny, ktorý bude hrať do tanca, pokiaľ bude na parkete plno.

V nedeľu 2 júna bude podujatie pokračovať v obci Svinica od 14.00 hod.

Príďte sa kultúrne vyžiť a vypočuť si účastníkov 52. ročníka mikroregionálnej prehliadky ľudového spevu Dargovská ruža. Miestne folklórne skupiny sa na svoje vystúpenia pilne pripravujú, príďte ich podporiť. V spolupráci s miestnymi remeselníkmi a umelcami sme pre všetkých účastníkov pripravili remeselný trh, na ktorom si budete môcť zakúpiť rôzné ručne robené výrobky - drevorezbu, keramiku, maľované obrazy, korálky, šperky zo skla či hračky. 

Tešíme sa na Vás !  

starostovia obcí Mikroregiónu Pod mošníkom a Kecerovského mikroregiónu


Zoznam aktualít: